Cestovanie39 študentov zo Slovenska predalo knihy za takmer 700 000 dolárov

17. októbra 2019
https://www.hepy.sk/wp-content/uploads/2019/10/SW_Slovak-Students_2-1280x1727.jpg

V priebehu troch mesiacov sa Slovákom podarilo predať vzdelávacie knihy v hodnote až 700 000 USD! Stalo sa tak počas letného pracovného pobytu v USA v rámci programu Southwestern Advantage, na ktorom sa zúčastnilo 39 slovenských študentov.

Programu Southwestern Advantage sa v roku 2019 zúčastnilo približne 900 študentov z Európy700 z USA. Napriek skvelým obchodníckym schopnostiam, ktorými sú Američania preslávení, dominovali tento rok v predajoch Európania. Pre mnohých európskych študentov to totiž nebol ich prvý rok v programe a svoje skúsenosti z predchádzajúcich rokov dokázali zúročiť a skombinovať s veľkou dávkou odhodlanosti.

Slováci v programe Southwestern Advantage

Medzi najlepšími piatimi predajcami v rámci celého Southwestern Advantage sa umiestnil aj Slovák Martin Križan s objemom predaných kníh v hodnote takmer 160 000 USD. To je viac než trojnásobok hodnoty predajov najlepšieho Slováka zo sezóny 2018, Martina Michalíka, ktorý tiež figuroval medzi päticou najlepších predajcov. Ak by sme sa ale pozreli hlbšie do minulosti, zistili by sme, že historicky najlepší Slovák dokázal počas jedného leta predať knihy v hodnote až 210 000 dolárov. Pre porovnanie, najlepšia tohtoročná česká obchodníčka, Marie Králová, sa umiestnila až na 17 mieste s objemom predaných kníh v hodnote 104 000 USD.

Je ale potrebné zdôrazniť, že 31 českých študentov podávalo vyrovnanejšie výkony, keď predali knihy v hodnote milión dolárov. Slováci za nimi, v tomto smere, o niečo zaostali, keďže 39 študentov predalo knihy v hodnote takmer 700 000 USD. „Slovenskí študenti sa programu zúčastnili už jubilejný 20. rok a ich výsledky sa neustále zlepšujú. To dokazuje, nie len skutočnosť, že predajné zručnosti sa dajú naučiť, ale aj to, že Slováci sú veľmi dobrí obchodníci,“ vysvetľuje operačná vedúca organizačného odboru Southwestern Advantage Veronika Kuníková.

„Spolu s estónskymi, lotyšskými, litovskými, poľskými a gruzínskymi študentmi sa skupine 687 študentov podarilo toto leto predať rekordné množstvo kníh o výučbe, v hodnote až 14 miliónov USD,“ dodáva Kuníková.

39 študentov zo Slovenska predalo knihy v hodnote takmer 700 000 USD.

Študenti mali popri práci možnosť cestovať a spoznávať okolie. Obľúbené sú vodné parky, ale aj známe miesta, ako Niagarské vodopády, Grand Canyon, či Yellowstonský park. Skupina slovenských študentov navštívila aj New York, Miami, Wisconsin Dells, či Chicago. Estónska študentka pracujúca na Aljaške mala dokonca česť spoznať aj rodinku pravých amerických medveďov, hrajúcich sa na dvore rodinného domu. Nevyčísliteľnú hodnotu tak majú skúsenosti a zážitky, ktoré študenti počas náročného leta získali. Tie doplnili teoretické aj praktické vedomosti z taktiky predaja, či asertivity a spoznali miestnu kultúru a ľudí.

Program Southwestern Advantage sa špecializuje na tréning podnikateľských zručností študentov, ako sú predaj a manažment. Študenti v USA bývajú v hostiteľských rodinách a pracujú ako podomoví predajcovia, ktorí miestnym predávajú predovšetkým edukačnú literatúru. Prípravy na ďalšie leto a na nábor nových študentov už začali. Tí strávia školský rok intenzívnou prípravou a školeniami.

Študenti mali popri práci možnosť cestovať a spoznávať okolie. Obľúbené sú vodné parky, ale aj známe miesta, ako Niagarské vodopády, Grand Canyon, či Yellowstonský park.

Spoločnosť Southwestern Advantage vznikla pred 160 rokmi v Nashville. V súčasnosti zamestnáva a školí vysokoškolských študentov z celého sveta v podnikateľských zručnostiach, prostredníctvom svojho letného programu v USA. Program Southwestern Advantage ponúka slovenským študentom možnosť stráviť leto v USA, kde majú možnosť získať a rozvíjať svoje obchodné, marketingové a podnikateľské zručnosti prostredníctvom predaja vzdelávacej literatúry. Na základe svojich výsledkov získavajú najlepší študenti aj ďalšie odmeny, v podobe výletov do exotických miest na celom svete. Študenti so skúsenosťami získavajú vlastné tímy, ktoré vedú. Mnohí absolventi neskôr získané skúsenosti a vedomosti využívajú v ďalšom živote.
Veronika Kuníková, Juraj Vedej

Adam Michalička

Komentovať

Váš e-mail nebude zverejnený. Povinné položky sú označené *

Zabavte sa
Prinášame vám veľa inšpiratívnych článkov, pri ktorých si oddýchnete a všeličo sa dozviete.
Kontaktujte nás
Ak máte otázky či nápady, napíšte nám na hepyweb@gmail.com
Inzercia
Ak máte záujem zverejniť na stránke inzerát, píšte na hepyweb@gmail.com
Šikovné kurzy
Pripravujeme pre vás zaujímavé kurzy a školenia plné užitočných informácií pre život, aj pre dušu. Info na sikovnekurzy@gmail.com

Hepy, 2019 © All Rights Reserved