InšpiráciaNewsMilka Vášáryová má v Tatrách apartmán, ktorý nesie jej meno

23. júla 2019
Milka Vášáryová v apartmáne s jej menom. Foto: TMR/Jana Pisarcikova,  Marek Hajkovsky
Emília Vášáryová v smokoveckom Grande. Foto: TMR
Foto z krstu apartmánu. Foto: Marek Hajkovsky
Krst apartmánu. Foto: Marek Hajkovsky

V jednom z najstarších hotelov slovenských veľhôr, v Grandhoteli Starý Smokovec, si kľučky na izbách už viac ako sto rokov podávajú nielen významné osobnosti. Práve ich príbehy sa zliali do príťažlivej mozaiky klenotu Vysokých Tatier. Takmer pred rokom začal hotel písať novú kapitolu. Rekonštrukcia apartmánov umocnila atmosféru historického klenotu.

Romantiku Grandhotela Starý Smokovec si odvtedy môžete užiť v apartmánoch, ktoré nesú mená manželov Zátopkovcov, Vlasta Buriana, či Emílii Vášáryovej, ktorí pravidelne hotel navštevovali.

Milka Vášáryová v apartmáne s jej menom. Foto: TMR/Jana Pisarcikova, Marek Hajkovsky

Práve Emília Vášáryová poctila hotel svojou návštevou. Dáma, ktorá si svojimi hereckými výkonmi podmanila slovenské i české publikum už viac ako polstoročie žiari na divadelných doskách, filmových plátnach, či televíznych obrazovkách. Uprostred krásnej Tatranskej prírody sa zrodil aj jeden z najromantickejších filmov slovenskej kinematografie Medená veža, v ktorej si zahrala spolu so Štefanom Kvietikom.

Emília Vášáryová sa v Grandhoteli Starý Smokovec vždy cítila ako doma a roky bola a je jeho pravidelným návštevníkom najmä počas vianočných sviatkov. Ako sama povedala, správa o tom, že apartmán č. 221 bude niesť jej meno, ju v tom čase prekvapila.

„Keď mi ponúkli túto možnosť, bola som veľmi prekvapená. Teraz sa teším, že som to prijala,“ povedala. V apartmáne sa podľa jej slov cíti ako doma. „Je to veľmi príjemný, elegantný, nepreplnený a báječne vyriešený priestor s krásnymi tapetami a so všetkým čo k takémuto apartmánu patrí,“ dodáva.

Krst apartmánu. Foto: Marek Hajkovsky

Krása veľhôr Emílii Vášáryovej vždy učaruje. „Už päťdesiat rokov sem pravidelne chodím. Vždy viem, že tu nájdem sneh. Do Tatier prichádzam hlavne na Vianoce. Nemusela som vstávať, pripravovať rybu, ale strávili sme tu Vianoce pod holým nebom. Ja milujem hviezdy, milujem nebo, najmä v noci v Tatrách. Stále chodím s hlavou hore a pozerám sa na tú krásu a keď je ešte jasná obloha a vidieť všetky končiare, tak nemusím ísť nikam inam. Tu si vždy dobre oddýchnem, naberiem pozitívnu energiu, pokiaľ môžem, tak trošku zničím aj telo. Veľmi veľa som sa tu nasánkovala, neďaleko hotela bolo prekrásne veľké klzisko. Pamätám si časy, kedy sa ešte lyžovalo na Hrebienku. Zažila som tu všeličo, príjemné i nepríjemné chvíle, ale viac bolo tých pekných a tak som šťastná, že tu môžem byť a je mi tu dobre,“ dodala na záver.

Foto z krstu apartmánu. Foto: Marek Hajkovsky

V Grandhoteli Starý Smokovec chcú, aby príbehy slávnych osobností, ktoré toho v živote veľa dokázali, žili v hoteli aj naďalej. Už počas tohto leta vzdajú úctu a rešpekt cez dedikáciu apartmánu ďalšej významnej osobnosti, ktorá má ku hotelu a k Tatrám rovnako blízko.

TMR

Adam Michalička

Komentovať

Váš e-mail nebude zverejnený. Povinné položky sú označené *

Zabavte sa
Prinášame vám veľa inšpiratívnych článkov, pri ktorých si oddýchnete a všeličo sa dozviete.
Kontaktujte nás
Ak máte otázky či nápady, napíšte nám na hepyweb@gmail.com
Inzercia
Ak máte záujem zverejniť na stránke inzerát, píšte na hepyweb@gmail.com
Šikovné kurzy
Pripravujeme pre vás zaujímavé kurzy a školenia plné užitočných informácií pre život, aj pre dušu. Info na sikovnekurzy@gmail.com

Hepy, 2019 © All Rights Reserved