SpoločnosťLiptov sa pripravuje na leto – mladí čistili brehy Liptovskej Mary

30. apríla 2019
Mladí vyčistili brehy Liptovskej Mary
Mladí vyčistili brehy Liptovskej Mary
Mladí vyčistili brehy Liptovskej Mary
Mladí vyčistili brehy Liptovskej Mary

Liptov je opäť o niečo čistejší. Na piatom environmentálnom dni na Liptove viac ako 250 dobrovoľníkov vyčistilo brehy Liptovskej Mary. Väčšinu z nich tvorili školáci vo veku 12 až 15 rokov. Dokopy sa podarilo vyzbierať až 350 vriec odpadu rôzneho charakteru.

Zaujala WC misa, pneumatiky, okenný rám, zimný sveter aj množstvo iného odpadu. Okrem dnešnej akcie, v regióne chystajú viacero ďalších podujatí, ktorých hlavným cieľom bude vyčistenie okolia pred letnou sezónou.

Slnečná a pod Chopkom stále lyžiarska Veľká Noc dala na Liptove definitívnu bodku za úspešnou zimnou sezónou. Oficiálne otvorenie letnej sezóny je na Liptove o necelý mesiac 31. mája 2019. Aj preto Liptáci neotáľajú a vyčistili svoju pýchu – brehy Liptovskej Mary.

„Piaty ročník nášho environmentálneho dňa na Liptovskej Mare podporilo až 150 žiakov a učiteľov z Evanjelickej spojenej školy, dvadsať z hotelovej školy a dvadsaťšesť z Gymnázia Michala Miloslava Hodžu v Liptovskom Mikuláši. Veľmi sa teším, že školy pozitívne reagovali na našu výzvu a zapojili sa do boja s neporiadkom a odpadkami,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

„Pevne dúfam, že najväčší znečisťovatelia okolia Liptovskej Mary nás teraz vnímajú a pohne s nimi fakt, že tieto deti, študenti a ďalší dobrovoľníci sa pustili s entuziazmom do čistenia a za dopoludnie vyzbierali až 350 vriec odpadkov rôzneho charakteru. Veľmi často sa stáva, že sa turisti sťažujú na odpadky, ale práve oni sú spolu s rybármi najmenej disciplinovaní. Tak ako správni turisti v horách svoj odpad znesú do smetných košov domov alebo v podhorí, tak aj v tejto prírodnej lokalite by sa mali správať rovnako. Len pred pár dňami si svet pripomínal Deň Zeme, tak si aj my všetci, ktorí sme dnes niečo spravili pre to naše krajšie okolie, prajeme viac zelene, menej odpadu a viac zodpovednosti za trvalo udržateľný rozvoj našej planéty, bez ohľadu na to, či sme na brehu Liptovskej Mary, v pralese v Južnej Amerike alebo v niektorom zo svetových oceánov,“ dodal.

Katarína Šarafínová

Eva Miklánková

Komentovať

Váš e-mail nebude zverejnený. Povinné položky sú označené *

Zabavte sa
Prinášame vám veľa inšpiratívnych článkov, pri ktorých si oddýchnete a všeličo sa dozviete.
Kontaktujte nás
Ak máte otázky či nápady, napíšte nám na hepyweb@gmail.com
Inzercia
Ak máte záujem zverejniť na stránke inzerát, píšte na hepyweb@gmail.com
Šikovné kurzy
Pripravujeme pre vás zaujímavé kurzy a školenia plné užitočných informácií pre život, aj pre dušu. Info na sikovnekurzy@gmail.com

Hepy, 2019 © All Rights Reserved