ZdravieVedeli ste, že na chodidle je až 7 200 nervových zakončení?

Choroby v tele vznikajú kvôli prerušeniu toku energie v dráhach. Hlavnou úlohou reflexológie je obnovenie toku energie a odstránenie blokov.
6. apríla 2019
https://www.hepy.sk/wp-content/uploads/2019/04/reflex_chodidla-1280x1346.jpg

Reflexná terapia sa už celé tisícročia používa v Ázii, Japonsku a Číne, západná časť sveta ju prijala až začiatkom 20. storočia. Do povedomia ju dostal najmä americký lekár W. H. Fitzgerald, ktorý opísal desať komunikačných zón alebo kanálov a tvrdil, že tadiaľ prúdi životná energia z rúk a nôh do mozgu.

Reflexná terapia sa sústreďuje na stláčanie špecifických bodov, obvykle na chodidlách a rukách a používa mapy reflexných zón zodpovedajúcich konkrétnym častiam tela a orgánov. Úplne prirodzenou formou reflexnej terapie je chôdza naboso v prírodnom teréne.

Reflexná terapia teda nie je len manuálne stláčanie chodidiel ani masáž nôh, je to práca s vašim energetickým telom.

Na chodilo nohy sa premietajú všetky orgány tela v rôznom rozmiestnení, niektoré orgány sú umiestnené na chrbte nohy či zboku na kotníku. Hlavné body pre väčšinu častí tela sa nachádzajú na oboch chodidlách. Niektoré orgány však majú svoje špecifické miesto iba na jednom chodidle a zvyčajne na tej strane tela, kde sa aj nachádzajú.

Cez prsty na nohách potom vedú energetické dráhy. Choroby, ktorými človek trpí, majú vznikať práve kvôli prerušeniu toku energie v dráhach. Hlavnou úlohou reflexológie je obnovenie toku energie a odstránenie blokov. Takýmto spôsobom je údajne možné liečiť všemožné choroby – okrem iného cukrovku, mŕtvicu, zápchu, astmu, zápal kĺbov, epilepsiu a mnoho ďalších. Maséri špecializujúci na reflexnú masáž používajú túto terapiu aj k odstránení bolesti chrbta, krížovej oblasti či hlavy.

Reflexná terapia dokáže pomôcť vyriešiť mnoho zdravotných problémov.

Reflexná terapia teda nie je len manuálne stláčanie chodidiel ani masáž nôh, je to práca s vašim energetickým telom. Stláčaním chodidla sa stimuluje až 7 200 nervových zakončení, na fyzickej úrovni sa tak zvyšuje cirkulácia krvi a lymfy a na subtílnej úrovni sa energeticky vyživujú vzdialené orgány a tkanivá. Táto kombinácia energetického a fyziologického pôsobenia je kľúčom k pochopeniu efektu reflexnej terapie.

Eva Miklánková

Komentovať

Váš e-mail nebude zverejnený. Povinné položky sú označené *

Zabavte sa
Prinášame vám veľa inšpiratívnych článkov, pri ktorých si oddýchnete a všeličo sa dozviete.
Kontaktujte nás
Ak máte otázky či nápady, napíšte nám na hepyweb@gmail.com
Inzercia
Ak máte záujem zverejniť na stránke inzerát, píšte na hepyweb@gmail.com
Šikovné kurzy
Pripravujeme pre vás zaujímavé kurzy a školenia plné užitočných informácií pre život, aj pre dušu. Info na sikovnekurzy@gmail.com

Hepy, 2019 © All Rights Reserved