ZdravieFytoterapia – liečba bylinkami

Vaše telo je schopné samoobnovy, rekonštrukcie a dokáže opäť fungovať tak, ako má.
27. marca 2019
https://www.hepy.sk/wp-content/uploads/2019/03/Depositphotos_77456172_xl-2015-1280x577.jpg

Fytoterapia používa k liečbe a obnove zdravia liečivé bylinky. Tieto špeciálne rastlinky sú darom Matky prírody, sú bezpečné a tisícky rokov využívané v prospech zdravia, prevencie a liečenia. Ak existujú nežiaduce vedľajšie reakcie na užívanie byliniek, je tak obvykle preto, že sa užívajú bez racionálneho základu a bez podrobných informácií, alebo sa kombinujú s inými chemickými liekmi a substanciami. Matka príroda nás obdarila darom a nie nebezpečenstvom.

Bez základov anatómie a fyziológie je však praktizovanie fytoterapie ako čítanie knihy bez porozumenia textu. Najskôr musíte vedieť, ako fungujú orgány a akým spôsobom hlásia oslabenie svojej činnosti v podobe symptómov.

Fytoterapia je správna cesta, ak ste presvedčení, že vaše telo sa dokáže liečiť samo. Vaše telo je schopné samoobnovy, rekonštrukcie a dokáže opäť fungovať tak, ako má. Ak si napríklad porežete prst, krásne vidíte, že telo si s ranou dokáže samo poradiť, zaceliť ju. Ak si zlomíte nohu, síce vám ju chirurg zafixuje do optimálnej polohy, ale to, že končatina zrastie, to je len schopnosť vášho tela.

Ak začnete s fytoterapiou, zistíte, ako pomôcť vášmu telu v liečebnom procese a dodať mu tie správne látky. Taktiež môžete bylinné zmesi využívať aj v prípade prevencie. A to je ešte silnejší nástroj, ktorý máte vo svojich rukách.

Heringov zákon liečby – z vnútra smerom von a od hlavy smerom nadol.

Bez základov anatómie a fyziológie je však praktizovanie fytoterapie ako čítanie knihy bez porozumenia textu. Najskôr musíte vedieť, ako fungujú orgány a akým spôsobom hlásia oslabenie svojej činnosti v podobe symptómov.

Prednáška a workshop s Janou Jaškovou na tému Bylinkový detox. Prihláste sa.

Optimálna cesta sa ponúka v zmysle Heringovho zákonu liečby – teda z vnútra smerom von a od hlavy smerom nadol. Takýmto spôsobom začíname čistiť kanály eliminácie a detoxikácie a všetky časti nášho tela, ktorými vylučujeme toxický odpad. Inak terapia nemá zmysel. Musíme mať otvorené a plne funkčné potrubia, aby sme neboli preplnení cirkulujúcimi metabolitmy, ktoré sa časom môžu usádzať v tých najslabších článkoch nášho tela a znižovať ich primárne funkcie.

Zdroj: Ing. Jana Jašková – eLearning Academy

Certifikovaná odborníčka na fytoterapiu Ing. Jana Jašková je zakladateľkou eLearning Academy. Svoje odborné vzdelanie získala nielen na Slovensku, ale najmä vo Veľkej Británii a USA, čo ju zaradilo medzi vyhľadávaných odborníkov jednotlivých holistických terapií.

Eva Miklánková

Komentovať

Váš e-mail nebude zverejnený. Povinné položky sú označené *

Zabavte sa
Prinášame vám veľa inšpiratívnych článkov, pri ktorých si oddýchnete a všeličo sa dozviete.
Kontaktujte nás
Ak máte otázky či nápady, napíšte nám na hepyweb@gmail.com
Inzercia
Ak máte záujem zverejniť na stránke inzerát, píšte na hepyweb@gmail.com
Šikovné kurzy
Pripravujeme pre vás zaujímavé kurzy a školenia plné užitočných informácií pre život, aj pre dušu. Info na sikovnekurzy@gmail.com

Hepy, 2019 © All Rights Reserved