InšpiráciaŠikovné kurzyNa kurz v reze a viazaní viniča prišli ľudia s túžbou naučiť sa niečo nové

Každý sa počas dvojdňového cvičenia v teréne naučil, ako rozvetvený krík vytvarovať tak, aby dal počas roka peknú úrodu.
4. marca 2019
foto11
foto6
foto4
foto8
foto5
foto1

IT-čkár, geologička a nádejná farmárka, marketingová manažérka, administratívny pracovník nadnárodnej korporácie. Takéto pestré zloženie sa zišlo na Kurze v zimnom reze a vyväzovaní viniča v račianskej vinici Longtál so zhruba 40 rokov starou výsadbou odrody Müller Thurgau.

Každý sa počas dvojdňového cvičenia v teréne naučil, ako rozvetvený krík vytvarovať tak, aby dal počas roka peknú úrodu.

Nájsť správny ťažeň a očistiť kmienky je niekedy hotová veda.

Čo priviedlo medzi riadky ľudí, z ktorých väčšina ani nemá vlastný vinohrad, ale len pár koreňov viniča v záhradke?  Záujem naučiť sa niečo nové. Stráviť čas na čerstvom vzduchu. Stretnúť nových ľudí. Vykročiť za svojim snom, ktorý sa ešte len nejasne črtá kdesi v budúcnosti.

„Prekvapilo ma, ako rýchlo pochopili princípy rezu a naučili sa narábať s nožnicami ľudia, ktorí to nikdy predtým nerobili,“ chválil všetkých školiteľ, dlhoročný vinohradník z Rače.

Väčšina účastníkov kurzu by sa v budúcnosti chcela starať o vlastný či prenajatý vinohrad.

Viacerí začínajúci vinohradníci prejavili záujem naučiť sa aj ďalšie zručnosti, aby sa raz mohli postarať aj o svoju vlastnú alebo prenajatú vinicu.

Eva Miklánková

Jeden komentár

Komentovať

Váš e-mail nebude zverejnený. Povinné položky sú označené *

Zabavte sa
Prinášame vám veľa inšpiratívnych článkov, pri ktorých si oddýchnete a všeličo sa dozviete.
Kontaktujte nás
Ak máte otázky či nápady, napíšte nám na hepyweb@gmail.com
Inzercia
Ak máte záujem zverejniť na stránke inzerát, píšte na hepyweb@gmail.com
Šikovné kurzy
Pripravujeme pre vás zaujímavé kurzy a školenia plné užitočných informácií pre život, aj pre dušu. Info na sikovnekurzy@gmail.com

Hepy, 2019 © All Rights Reserved