Šikovné kurzyStravaĽudia sa už nedajú oklamať, vedia oceniť poctivé jedlo

Známy šéfkuchár a držiteľ viacerých prestížnych medzinárodných ocenení opisuje zmeny v nárokoch zákazníkov v oblasti gastronómie.
3. marca 2019
https://www.hepy.sk/wp-content/uploads/2019/03/Dornhofer-Lukas-kuchar-1-e1552080420168-1280x720.jpg

Známy šéfkuchár a držiteľ viacerých prestížnych medzinárodných ocenení opisuje zmeny v nárokoch zákazníkov v oblasti gastronómie. K čomu dospel Lukáš Dőrnhofer vďaka dlhoročným skúsenostiam v gastronómii a servise pre ľudí?

„Či varím a pripravujem kompletný catering pre menšie súkromné oslavy alebo akcie pre stovky hostí, vždy sa držím zásady, že iba poctivo pripravené jedlo je zárukou spokojnosti. Kto sa to snaží nejako oklamať, veľmi rýchlo v tomto remesle skončí,“ hovorí šéfkuchár, ktorého umenie dokazuje strieborná medaila zo svetovej kuchárskej súťaže Culinary World Cup v roku 2010 v Luxemburgu a tiež titul absolútneho medzinárodného majstra Írska vo varení v roku 2018.

„Hoci sa jedlu a jeho príprave venujem každý jeden deň, stále sa snažím vymyslieť niečo nové – nové chute, kombinácie. Skúšam, porovnávam, zisťujem… Keď som rozbehol firmu špecializujúcu na prípravu obložených chlebíčkov, istý čas som venoval iba pozorovaniu a zisťovaniu, aká nátierka, aké maslo či aké dlhé uskladnenie v chladničke zaručí, aby bol chlebíček aj v momente doručenia na akciu stále čerstvý a takpovediac šťavnatý,“ rozpráva gastronóm, ktorý je v súčasnosti porotcom rôznych kuchárskych súťaží a vedie tiež odborné školenia.

Originálne chlebíčky a jednohubky sú hotová veda

Nemusíte však byť vyškolený kuchár, aby ste sa naučili vyčarovať originálne pohostenie pre návštevu alebo narodeninovú party u vás doma. Ak sa radi motáte v kuchyni a radi sa učíte nové veci, pripravili sme pre vás ideálnu príležitosť zdokonaliť svoje kulinárske umenie:

Kurz prípravy obložených chlebíčkov a jednohubiek pod vedením šéfkuchára Lukáša Dőrnhofera

Kurz prípravy originálnych obložených chlebíčkov a jednohubiek s ukážkou prípravy rýchlych osviežujúcich šalátov pod vedením šéfkuchára Lukáša Dőrnhofera.

Termín: 17. marec 2019 (nedeľa) od 9.00 do 12.30 hod
Miesto: Reštaurácia Kantína, Zváračský ústav, Pionierska 17, Bratislava
Cena: 40 eur
Maximálny počet účastníkov: 20
Pre koho: pre všetkých milovníkov jedla, pre páry, gazdinky, hostiteľky

Na kurze sa priamo pod Lukášovým vedením naučíte rýchlo a efektívne pripraviť originálne domáce pohostenie pre plánovanú aj neočakávanú návštevu, sami okúsite kombináciu rôznych chutí a prísad. Každý účastník si vyskúša skombinovať a nazdobiť niekoľko kusov chlebíčkov a jednohubiek, bonusom bude ukážka prípravy sviežich zeleninových šalátov pre každú príležitosť.

A na záver – čo si urobíte, si aj zjete!

Strávte s nami originálne dopoludnie plné chutného občerstvenia. Na náš kurz nepotrebujete nič okrem dobrej nálady a mlsného jazýčka

Prihlásiť sa na kurz a získať viac informácií môžete na sikovnekurzy@gmail.com

 

 

 

Eva Miklánková

Komentovať

Váš e-mail nebude zverejnený. Povinné položky sú označené *

Zabavte sa
Prinášame vám veľa inšpiratívnych článkov, pri ktorých si oddýchnete a všeličo sa dozviete.
Kontaktujte nás
Ak máte otázky či nápady, napíšte nám na hepyweb@gmail.com
Inzercia
Ak máte záujem zverejniť na stránke inzerát, píšte na hepyweb@gmail.com
Šikovné kurzy
Pripravujeme pre vás zaujímavé kurzy a školenia plné užitočných informácií pre život, aj pre dušu. Info na sikovnekurzy@gmail.com

Hepy, 2019 © All Rights Reserved